Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hoi allemaal 

In mijn tuinkas heb ik opeens heel veel witte schimmel,helaas ook tussen mijn opkomende planten.

Hoe komt dit en eat kan ik ertegen doen?

IMG20250323110327.jpg

IMG20250323110316.jpg

Geplaatst: (aangepast)

Dat is schimmel die groeit op mestkorrels, compost die nog 'nawerkt' of onvoldoende gecomposteerd is, uitwerpselen van dieren etc. Het betekent dat de grond tamelijk vochtig is en / of dat de luchtvochtigheid aan de hoge kant is.

 

Wat je er tegen kunt doen: voldoende luchten, zaaisels wat droger houden (niet te droog evenwel). Ik zou sowieso de beschimmelde slakkenkorels (?) een eindje verder wegleggen van je zaailingetjes.

aangepast door Brabantse Tuinprins
  • Like 2
  • Thanks 1
  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Volgens mij zijn het gewoon goede schimmels die weinig kwaad kunnen maar ben geen expert. Ik heb nog geen problemen ondervinden op mijn planten met deze schimmel in de bodem.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...