Ga naar inhoud

Druiven met pitten drogen tot krenten en rozijnen?


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Wijn maken van druiven zit er voor mij niet in, mijn bescheiden woonruimte is niet geschikt daarvoor. Ik dacht aan een andere manier om druiven te bewaren, namelijk drogen tot krenten of rozijnen. Hier vind ik er niks over, zou niemand zich daar mee bezig houden?

 

Ik zoek tips hoe te drogen. Op het internet kan ik weinig vinden, behalve dat je voor het drogen 'pitloze druiven' zou moeten nemen. Tja, maar mijn druiven hebben wel pitten. Einde verhaal dan? Of is er een manier om ze te ontpitten, en zou dat dan voor of na het drogen moeten?

 

Mocht het gewoon niet gaan, dan ga ik denken over druivensap persen en bewaren in koelkast of invriezen, als dat laatste mogelijk is.

Geplaatst:

Had gisteren toevallig hier gezocht en zag dat Jorieke wat gedroogd had. 
Ik heb zelf momenteel een redelijke oogst en ga het proberen in mijn droogmachine. 

Stonden wat filmpjes op youtube

 

You can bury a lot of troubles by digging in the dirt

Geplaatst:

Dat van Jorieke had ik niet gevonden, wel een paar onderwerpen op het WWW. Dat gaat allemaal over pitloze druiven. Drogen zal hier wel gaan, maar ik zoek vooral naar tips over het ontpitten.

Geplaatst:
20 uren geleden, HuubvG zei:

Wijn maken van druiven zit er voor mij niet in, mijn bescheiden woonruimte is niet geschikt daarvoor.

Voor b.v. 15 liter wijn heb je in huis weinig ruimte nodig. Hoogstens 1 m2 voor langere tijd. Een buitenruimte (plaatsje/ terrasje) is wel erg prettig, voor het selecteren en persen, want dat geeft geknoei -> paar emmers water erover, en het is weer netjes. Pulp- en latere gisting binnen (hogere en meer constante temperatuur dan buiten). Overhevelen kan dan weer buiten (maar binnen gaat ook).

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

  • Jorieke123 changed the title to Druiven met pitten drogen tot krenten en rozijnen?
Geplaatst:

Het ontpitten gaat het niet worden met mijn 'pittige' druiven dus, dat idee laten ik dan maar varen. Het zal wel niet voor niets zijn dat er weinig over te vinden is. Op naar plan B?

 

50 minuten geleden, henkg zei:

Voor b.v. 15 liter wijn heb je in huis weinig ruimte nodig.

 

Die ruimte heb ik wel, misschien wel geschikter dan ik tot nu toe dacht. De ruimte is er en zelfs binnen mag er geknoeid worden. Zag ik misschien op tegen de aanschaf van alle benodigdheden? Stukje bij beetje kan ik de spullen gaan aanschaffen en me gaan inlezen in het maken van wijn. Daarover is genoeg te vinden, dus dit draadje mag gaan rusten in het hoekje van vergetelheid. Dank voor het zetje Henk.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...