Ga naar inhoud

luzerne


chaotik

Aanbevolen berichten

Ik liep laatst tegen, in een winkel, een zak luzerne compost korrels. Aangezien ik geen flauw idee had wat dat nou precies was, ben ik het thuis maar is gaan googlen. Ik begrijp dat er een plant is die zo heet en dat ie veel stikstof in de grond aanmaakt. Alleen kon ik weinig vinden over luzerne compost.... Ik neem aan dat het een grote hoeveelheid stikstof zal bevatten, maar weten de mensen hier of er meer goede stoffen in zitten?? En wie van jullie gebruikt deze compost?? Wat je ervaring dr mee??

Link naar reactie
Delen op andere sites

Ik denk dat je het kan zin als een soort groenbemesting, en denk dat je met luzerne-groenbemesting de info die je zoekt kan vinden.

Denk zeker wel goede bemesting, hoewel voor grote stukken grond het zelfzaaien van luzerne en door de grond werken goedkoper uitpakt.

 

Je kunt ook nu overal grote hoeveelheden klaver plukken waneer je dat doet en dat laat composteren heb je waarschijnlijk gratis zelfde effect.

o wat ben ik zuinig maar ik vindt dat soort dingen leuk om zelf te doen.

Ik heb dan ook steeds met hond wandelen een plastic tas met klaver geplukt en mulch ermee.

Players only love you when they're playing.

Link naar reactie
Delen op andere sites

Ik weet wel zeker dat luzerne zaaien en later om spitten een stuk goedkoper is.. Die compost zakken waren best duur... maar voor luzerne zaaien ben ik nu te laat.... Aangezien ik er nog nooit van gehoord had was ik benieuwt of er mensen hier ook gebruik van maken en/of het de moeite loont.

Ik kan er iig meer over vinden als ik et google als groen bemester, bedankt voor de tip enne klaver goed voor de tuin?? Leuk dat wist ik niet! Miss vandaag dan maar de benen strekken in et park

Link naar reactie
Delen op andere sites

Lees dit maar even door Guus http://www.wilgenhofutrecht.nl/bestanden/Mengcultuurtuin.pdf

of je tikt klaver-mulch in dan vindt je allerlei info.

Het inzaaien van klaverpaden die behalve stikstof aan de grond (dus groentebedden ernaast) ook pad vormt vindt ik ook een erg leuk idee.

Players only love you when they're playing.

Link naar reactie
Delen op andere sites

Nu vindt ik trouwens Luzerne nu ik er wat meer over gelezen heb, best interesante plant

Vaste plant voordeel

goede groenbemester voordeel

goed diervoer (gedroogd wintervoer) voordeel

zaad winnen voor alfa-alfa voordeel.

goede mulch voordeel

en je kunt goede compost ervan maken.

 

@Jorieke is eigenklijk een ideale plant voor jouw

Players only love you when they're playing.

Link naar reactie
Delen op andere sites

Nou Jorieke, dat is weer eens wat anders dan de bieslook en oregano die ik altijd over mn (room)kaas strooi. Maar in de winter heb ik dat alleen in gedroogde vorm dus....

 

Ik ben om en ga post34629.html?hilit=kiemgroenten#p34629 eens bestuderen

 

alfalfa krijg je dus van luzerne, eens kijken waar andere kiemgroenten allemaal vandaan komen.

Link naar reactie
Delen op andere sites

Dat wordt dan een topic bij doe het zelf ....

 

Ik las bij : zelf aardappelzetmeel maken , dat dit vroeger ook nog gebruikt werd als stijfsel.....snap ik eigenlijk niet goed want dat aardappel water wordt toch zwart?

 

Of maakten ze dat gedroogde witte meel weer nat?

Link naar reactie
Delen op andere sites

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...