Ga naar inhoud

Dit word niks? Bloemkool....


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

jeetje, vorige week waren het heel kleine witte balletjes, nu begint het heus op een bloemkool te lijken, maar.....volgens mij vinden de rupsen ze lekker? dat ik rupsen had, dat wist ik al, vorige week nog 1 meegekookt met de brocolli. Maar zorgen rupsen ervoor dat de bloemkool er zo uit gaat zien? die grone spikkels, zijn dat babyrupsjes? En de bruine vlekken? Kan ik hier nog wat mee? 2j5avyu18101371149807.jpg

292brma35761371149807.jpg

Geplaatst:

Jootje, die groene balletjes zijn de eitjes van het koolwitje.

Ik zou denken, eruit met die bloemkool en morgen bloemkool gewokt met kerrie.. De bruine stukjes er gewoon afsnijden.

Hoe die bruine plekken er komen weet ik niet, misschien inderdaad van de vraat van het koolwitrupsje.

 

Ik leg de dieven van de tomaten steeds in het hart van koolplanten, zodat het koolwitje tomaat ruikt in plaats van kool, meestal helpt dat.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:
Zijn die groene bolletjes niet iets anders? Ik dacht altijd dat de eitjes van koolwitjes gelig zijn, kleiner, en vastgeplakt zitten aan de onderkant van het groene blad.

Deze groene bolletjes heb ik ook wel gehad in mijn witte kool vorig jaar. Zijn het misschie poepjes van de rupsen?

 

Jorieke ik heb het even opgezocht en je hebt gelijk, de eitjes zijn geel..ik heb altijd gedacht dat de groene balletjes de eitjes waren ( van het blad erboven afgevallen dacht ik..en de zwarte de poepjes.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:

Yuk! ) Ik was al bang dat het poepies waren!

Ik ga ze zo aan de plant nog spoelen met water, en zachtjes afborstelen. daarna ga ik alle rupsen die ik zie pletten! Thansk, dames!

Geplaatst:
Heb je de bloemkool met je handen al aangeraakt?Zoja dan komt het hierdoor(De bruine plekken).

Precies! En 1 blad even omknakken en op het kooltje leggen zodra die te voorschijn komt, voorkomt verkleuring.

Even a broken clock is right twice a day

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...