Ga naar inhoud
Image Image Image Image Image
Image

Frankfurter Grüne Sosse


Kruidje

Aanbevolen berichten

1 bosje peterselie

1 bosje bieslook

1 bakje tuinkers

Als je hebt 1 bosje zuringbladen (bestaat ook een tuinversie van)

Als je hebt 1 bosje kervel

Als je hebt beetje komkommerkruid

Als je hebt beetje kleine pimpernel

 

Alles fijnmalen (b.v. keukenmachine)

 

¾ l tot 1 l yoghurt

2-3 eetlepels mayonaise

1 – 1,5 theelepels mosterd

Peper

Zout

Beetje citroensap

 

De fijngemalen kruiden toevoegen en goed doorroeren.

 

Lekker over gekookte aardappelen en met een hardgekookt ei!

Groetjes, Birgit (Soil Food Web Consultant) Meer weten over het microscopische bodemleven? https://rijkebodem.eu

Link naar reactie
Delen op andere sites

Ik maak er altijd een tot anderhalf liter van. Er zijn er hier 3 liefhebbers voor. Zoon houd er niet van, maar die lust helemaal geen saus of ju over aardappelen - ah aardappelen eigenlijk ook al niet in gekookte staat.

 

Het smaakt inderdaad lekker kruidig. Wil je minder maken kan je gewoon maar een paar blaadjes vatten om uit te proberen.

 

Ik maak het vlak voor het opeten, maar een paar uur van te voren is soms ook wel zo makkelijk. Restjes zijn 2-3 dagen houdbaar. Het smaakt alleen een klein beetje minder. Het lijkt me ook dat er dan nog amper vitamines in zitten.

 

Dit recept was voor mij de reden dat ik al jaaaaren een kruidentuin heb. En het minimum aan ingredienten vind ik zuring, peterselie, bieslook en tuinkers. De andere ingredienten heb ik niet altijd aan kunnen kommen omdat het niet wou groeien (of te vroeg in het jaar). We eten het zo gauw als de zuring groeit.

Groetjes, Birgit (Soil Food Web Consultant) Meer weten over het microscopische bodemleven? https://rijkebodem.eu

Link naar reactie
Delen op andere sites

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...