Ga naar inhoud

Blonde Bosjesman

Members
  • Aantal items

    3
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Persoonlijke informatie

  • Woonplaats / Regio
    Brabant

Recente bezoekers van dit profiel

De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.

  1. Haha je moet een beetje interesse aanwakkeren, anders reageert er niemand ;-). Nee, het is niets spectaculairs, gewoon grondverhoudingen in potten voor bepaalde bessen en planten (ik zit buiten op zware rivierklei, en in de koude kassen kan ik ook zaken aanpassen, maar soms is het handiger om in het klein uit te zoeken wat werkt voor je voor drastische maatregelen kiest. Ik houd je op de hoogte als er iets uitkomt.
  2. Ik kan me helemaal vinden in jullie opmerkingen, en gebruik het doorgaans ook als bodemverrijker. Maar voor sommige exacte experimenten is het handig om alles droog te kunnen mengen en verschillende percentages substraat en vochtgehaltes voor bepaalde mengsels te kunnen bijhouden. Het is absoluut niet noodzakelijk, daar ben ik het mee eens, maar voor mijn plannen is het wel handig (aangezien het ook gaat om deels anorganisch substraat, dan kun je met gedroogde en verpoederde mest een consistenter geheel maken zonder "ophopingen" in verschillende potten en beduidend minder mest in andere potten). Ik was ook verwonderd hoe moeilijk het was om de rundermest te drogen. Laat overigens wel duidelijk zijn dat dit echt voor persoonlijke probeersels is, er is normaal geen enkele reden om die mest te drogen. Het gaat mij dus ook niet om de exacte chemische samenstelling van een partij, maar meer om een indicatie per "batch". Ik ben me ervan bewust dat de samenstelling van mest niet consistent is. Maar binnen een gedroogde, gemalen en dus goed gemengde hoeveelheid heb je wel een redelijk constante verhouding (binnen die ene partij). Als je rekening wil houden met het natuurlijke vochtpercentage, moet je alsnog een deel drogen om het exacte vochtpercentage te kennen, en dan heb je nog steeds meer inconsistentie (verschillende vochtverdeling per drol en tussen drollen) dan wanneer je alles gelijk behandelt. De oven, voedseldroger en keukenapparatuur gaan mij ook een stap te ver, maar ik ga alsnog wat pogingen wagen. Lukt het niet, gaat er ook niets verloren, hooguit wat van mijn tijd. En anders wachten op de zomer, goed verkruimelen, drogen en volgend voorjaar gebruiken. Hartelijk dank voor het meedenken!
  3. Beste allemaal, Aangenaam. Ik val een beetje met de deur in huis, maar ik ben gewoon een moestuinliefhebber zoals eenieder hier. Met een tuin in Noord Brabant. Ik heb via de zoekfunctie geen antwoord op mijn vraag kunnen vinden. Van een losloopgebied voor runderen en paarden, mag ik een beperkte hoeveelheid mest verzamelen. Ik gebruik al langer oudere, korte rundermest van een biologische boer. Nu wil ik voor bepaalde teeltmethoden graag mest uit het veld (het losloopgebied) drogen. Gedroogd kan ik het vermalen tot een uniform poeder, zodat ik het nauwkeurig kan afwegen en mengen met andere substraten, zowel voor gebruik bij potplanten als bij het kweken van paddenstoelen. Voor het normale werk in de tuin gebruik ik gewoon oude gerijpte mest van de biologische boer. Als ik zoek via reguliere zoekprogramma's, kom ik eigenlijk alleen uit bij het bedrijfsmatig scheiden/drogen van stalmest, of het verwerken van mest tot briketten voor in de open haard, Ik ben al aan het testen geslagen met de koeienmest, maar totaal zonder resultaat. Ruim 4 weken uitgespreid op een droogrek van grof gaas onder een overkapping, zorgt voor geen enkele droging. Op dezelfde manier in de schuur ook niet (wel met ventilatie). Er is ook geen schimmelvorming of een verandering van de substantie van de mest. Verwarming zie ik gezien de energieprijzen niet echt zitten, en in de oven drogen is in mijn geval ook niet echt een optie. Ik zie dat de professionele drogers met tuimelaars en warme lucht werken, daar kan ik niet aan voldoen. Ik kan natuurlijk wachten op meer zonneschijn en hogere temperaturen (icm ventilatie), maar ik wil het liever al sneller kunnen gebruiken. Heeft iemand toevallig ervaring met het drogen van veldmest (met name van paarden, en behoorlijk uitgespoeld door de regen) buiten de zomer, of anders een (wild) idee om te proberen het alsnog voor elkaar te krijgen voor het voorjaar? Mijn dank is groot! Groet, de Blonde Bosjesman.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...