Ga naar inhoud

lieven

Members
  • Aantal items

    17
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door lieven

  1. Ik kweekyacon al jaren, met plezier & veel opbrengst. Vruchtbare grond, zon, ruimte: meer heeft ie niet nodig; ik graaf 'm op na de 1e vorst, en er zitten joekels van knollen aan. Die heerlijke knollen & de centrale knol-met-oogjes-voor-de-voortplanting moet je wel met zorg bewaren: vorstvrij, in stro, zaagsel etc. (Turfmolm koop ik niet, want dat ontginnen ze ten koste van Oost-Europese natuurgebieden.)
  2. Overbemesting van aardappel geeft meer loof & meer ziektes.
  3. lieven

    Jiaogulan

    in de kas, af en toe wat water geven; hier komt ie de winter goed door; staat nu 2 m hoog en ik pluk en droog er veel van
  4. http://www.annetanne.be/kruidenklets/uit-de-kruidenmand/kruiden-k-z/nepeta-cataria-kattenkruid/
  5. Belarus Orange wordt 100 cm hoog en geeft vruchten van 350 g; heel lekker
  6. zon is energie: te weinig zon geeft te kleine opbrengst, bijgevolg
  7. http://www.velt.be/Joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=1279&Itemid=347!
  8. je strepen komen door een mineervlieg; niet heel erg, normaal gezien; spuiten kan eventueel met Conserve van Edialux.
  9. http://www.velt.be/Joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=1279&Itemid=347 helpt je al een beetje op weg. Goeie, zoete pompoenen zijn fantastische wintergroente: wie nu al pompoen oogst, heeft vooral water geplukt!
  10. Courgettekleuren spelen geen rol bij het invriezen. Gele en witte schillen zijn wel wat zachter van smaak. Schillen en blancheren zijn niet nodig.
  11. Oei, Robert: paprika's zijn subtropische planten! In Latijns-Amerika, waar ze vandaan komen, doen ze het prima in volle grond, maar hier moet je op warmte voorkweken vanaf maart, en dan plant je ze na half mei buiten (of beter nog: in je serre) uit.
  12. lieven

    wisselteelt

    Op http://www.velt.be/Joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=946&Itemid=347 vind je het hoe & waarom van wisselteelt.
  13. Ik geef al een paar jaar voordrachten over slim bemesten en dit zijn enkele wetenschappelijke inzichten die ik dan meegeef: Kunstmest is junkfood voor je grond en doodt het bodemleven. Paarden- en andere mest: altijd composteren. Compost is volledige voeding voor je tuin. Compost moet je nooit inspitten, maar een laagje boven op je bed leggen. Wortel, ui, peulgewassen: niet bemesten.
  14. Chemische - kankerverwekkende! - kiemremmers krijg je gratis bij je supermarktpiepers. Koop gewoon een zakje aardappels bij je bioboer en plant de kleintjes.
  15. Wat een mythes! Groene pootaardappelen doen het even goed als bleke, en lange scheuten zijn gewoon wat rommelig bij het planten. Vroege rassen gaan heel snel scheuten maken, dus zet ze fris en licht (in een onverwarmde ruimte) zodra ze een paar cm gekiemd zijn. Late rassen doen er vaak veel langer over om te schieten.
  16. Aardappelen mogen nooit bij te lage temperatuur worden bewaard. Onder 8°C neemt het suikergehalte sterk toe en daardoor ook het acrylamidegehalte als ze worden gebakken of gefrituurd. Acrylamide is schadelijk voor onze gezondheid: kankerverwekkend!
  17. lieven

    Aardappelen uitkiezen

    Bionica, Toluca, Biogold: geen gifpiepers, maar resistente rakkers! Idem voor Sarpo Mira, Sarpo Axona, Sarpo Una, Blue Danube en nog een paar andere. Goeie opbrengst, geen ziekte! Natuurlijk is resistentie tijdelijk: over een paar jaar zien we dan wel weer...
×
×
  • Nieuwe aanmaken...