Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Omdat ik bij alles een eitiket/label wil en best nog wel lastig vindt om goed leesbare te maken die jaren buiten gebruikt kunnen worden hier graag ideeen als die goed zijn om te labelen

Ik gebruik 2 verschilllende, oude houten plankjes met gaatje erin geboord en hang deze aan plant geschreven met watervaste stift en gelakt (fruitbomen/fruitstruiken)

en de gekochte witte plastic bordstekers ook watervaste stift en gelakt (kruiden en groente)

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:

Voor zaden en tijdelijke planten gebruik ik van die platte kleine plastic 'stokjes'.

Voor de vaste kruiden en groenten gebruik ik de grootste variant van deze pagina: http://www.denieuwetuin.be/3-plantetiketten

Je kunt er op schrijven met een potlood, en je veegt het er nooit meer af . Met een staalborsteltje kan je nog wel wat aanpassen, maar dus niet elk jaar een andere naam er op willen

En voor de bomen gebruik ik het rechthoekige 'kaartje' van die zelfde pagina. artikel C.

Geplaatst:

Mooie maar dure oplossing Jorieke, verzinkt plaatmateriaal met een potlood is wel een mooi idee, is het een speciaal potlood ?

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:

Ik gebruik ook de oude houten plankjes met watervaste stift, maar moet ze dit jaar inderdaad gaan aflakken !

Die gele plastic dingen vind ik echt afschuwelijk!

Even a broken clock is right twice a day

Geplaatst:

IJslollie stokjes, beschrijven, gaatje erin, lakken en klaar

Die kun je ook gewoon in de grond zetten. Ik weet niet hoe lang ze meegaan, maar het is wel een goedkope oplossing.

Good things come in small packages

Geplaatst:

Voor wat je krijgt ook niet echt duur hoor Jorieke ziet er super uit, inderdaad die boom/struiklabels zijn 20 voor 5 euro dat valt mee,

je grote labels kosten een euro en als ik dan alles daarmee zou willen doen ben ik gewoon heel veel kwijt, meer mijn eigen probleem dat ik heel veel

labels nodig heb, gaat toch zo om paar 100 stuks.

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:

Ja ik wel, ik wil op een gegeven moment favoriete radijs, wortel enzv. bij naam weten en zonder labels vergeet ik het.

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:

Haha ik gebruik de lamellen van een oude luxaflex.

Knip er een stukje af, en schrijf met een ikea potloodje wat ik gezaaid heb.

Gaat niet schimmelen in de natte potgrond en zijn nog vele malen te gebruiken.

Kan de tekst er zo weer afwrijven of gummen. watervast stift kan ook natuurlijk

Geplaatst:

Die van die oude lamellen had ik vanmiddag ook ergens gelezen op het internet. Het is wel een goedkoop idee. Lijkt mij overigens niet met een gewoon (ikea) potloodje te werken, dat regent er toch zo vanaf

Good things come in small packages

  • 2 weeks later...
Geplaatst:

Dit is wat ik het aantrekkelijkste vind... maar heb nog geen ervaring met bestellen bij dat bedrijf.. http://www.budgetland.nl/plantenlabels-16-dlg-p-2830.html

 

plantenlabels16st951034.jpg0,95

 

Ik vind ook de tip van lamellen van luxaflex wel interessant. Ik ga deze week nog even snuffelen bij de kringloop winkel, want mijn plannen evolueren naar iets waarbij ik toch heel veel stekers nodig ga hebben...

Geplaatst:

Schiet me ineens iets te binnen. Ik las ooit een verhaal van iemand die mesheften gebruikte als label. En dan bedoel die schelpen die ongeveer de vorm van een luxaflex-lamel hebben. Als ze nog niet al te lang dood zijn hebben ze een mooie gladde binnenkant. Parelmoer etiketten

Ik heb het zlef nooit geprobeerd. Ik kom zelden aan het strand.

Geplaatst:

Dat van die schelpen vind ik echt leuk. Mijn moestuintje is ook mijn achtertuin dus het moet er ook leuk uitzien. Ik ga dit jaar op vakantie naar normandie, daar struikel je over die scheermesjes.

Men zegt wel: “Je bent wat je eet, maar wie wil er nu een krop sla zijn?”

Geplaatst:

Ik gebruik ook van die plastic stokjes die je kunt kopen in tuincentra.

Op de computer maak ik dan een labeltje met bijvoorbeeld 'wortel' en een afbeelding van een wortel erop. Deze print ik 2x, lamineer ze en plak ze vervolgens op de stokjes die ik in de tuin zet. Ziet er leuk en vrolijk uit en je weet direct wat waar staat.

Leuk trouwens om ze in de wintermaanden te maken. Ben je toch een beetje met de tuin bezig!

  • 2 maanden later ...
Geplaatst:

Ik zag een goedkope handige manier voor zwarteplastic potjes die ik veel gebruik zelf, was gewoon een streep van dat bruine brede plakband opgeplakt en daarop met zwartewatervaste stift geschreven.

blijft goed zitten maar is er ook weer makkelijk aftehalen.

Players only love you when they're playing.

Geplaatst:

Ik werk als beeldend kunstenaar en heb rollen afplakband liggen, die gebruik ik daar altijd voor en schrijf gewoon met zwarte stift en werkt tot nog toe prima.

If you have a garden and a library, you have everything you need. ~ Cicero

  • 7 maanden later ...
Geplaatst:

Ik gebruik voor het zaaien altijd oude lamellen die in in stripjes knip en vervolgens beschrijf met een permanent marker. Toch is die niet altijd even "permanent".

 

Nu heb ik afgelopen maand eerst nog zitten klooien met soldeerbout en houtjes , maar vind dit toch wel heel erg veel werk (vooral omdat ik komend seizoen zoveel nieuwe dingen ga zaaien die echt allemaal de naam erbij moeten want ik herken ze vast niet zo).

 

Heeft iemand een idee of tip hoe het beter kan? Waar maken jullie de labels van? (liefst jaarlijks opnieuw te gebruiken)

Geplaatst:

Ik heb ijslolly stokjes, beschreven met watervaste stift. Voor de tijdelijke dingen dan. Zoals worteltjes en sla.

Voor de vaste planten heb ik mooiere vaste naambordjes. Maar dat schiet voor de zaai-groenten niet op. Want het jaar daar op wil ik weer een ander ras proberen ofzo.

Die ijslolly stokjes verteren gewoon als je ze vergeet, het jaar daarop maak je nieuwe.

 

Je kunt wel hebben dat ze tijdens het seizoen al verteren...

Geplaatst:

Ja, die heb ik gekocht, ze zijn van metaal (met laagje zink) en beschrijfbaar met een zwart potlood. Je kunt ze nog wel een keer 'uitwissen' (met staalwol) zodat je er wat anders op kunt zetten. Maar het is eigenlijk de bedoeling dat je ze maar 1 maal beschrijft.

Ik koop ze bij Denieuwetuin.be. Je hebt verschillende formaten.

- Kleine vierkante 'plakjes' die hang ik aan de bomen.

- grotere prikkers die je verticaal afleest, die gebruik ik voor de kruiden.

- nog grotere prikkers die je horizontaal afleest, die gebruik ik voor de vaste groenten.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...