Ga naar inhoud

martin.b's Blog

  • updates
    29
  • reacties
    66
  • bezoekers
    1544

Martin zijn moestuin experimenten.


martin.b

6542 weergaven

Hier komen wat foto's en updates van verschillende methodes van mijn groentes die ik dit eerste jaar probeer te verbouwen

 

Niet gehinderd door enige kennis van zaken kunnen sommige zaken overkomen als waanzin, maar het mislukken van een methode kan soms leerzamer zijn dan het lukken van een methode.

 

Updates de komende dagen/weken

 

TODO:

(lange termijn)

 

- Een groente/aardbeien toren die bestaat uit een parasolsteun, voorzien van een PVC pijp van 2 meter, waar diverse bloembakken en emmers op gestapeld zijn

(met bewatering en afwatering vanuit de PVC pijp is de bedoeling)

- Een bewateringssysteem vanuit een regenton op zwaartekracht (ik weet dat hier al een zeer uitgebreid draadje over is)

- resultaat van tomatenplanten die beschut on niet beschut zijn geplant

- PH meten via zelfgemaakt PH papier (van rode kool)

 

PH_waarde.jpg

(foto afkomstig van schilpaddenforum)

 

Recept voor het maken van een prima middel tegen (blad)luis

Werkt ook perfect tegen bloedluis bij kippen.

 

Met dank aan Wolf van Heeswijk:

Gebruik ongeveer 40 gram tabaksbladeren, of laat de inhoud van een pakje shag, 2 dagen trekken in 1 liter spiritus en een eetlepel azijn (regelmatig shudden). Filtreer het nicotine-extract over doek of een koffie-filter. Voeg aan het extract-filtraat één theelepeltje afwasmiddel toe. De verkregen oplossing laat zich fijn vernevelen over planten met een bloemen-spuit. Behandel ook de onderkant van bladeren. Nicotine is een zeer krachtig NATUURLIJK insecticide. Azijn helpt bij het oplossen/extraheren van nicotine uit tabak en de zeep (afwasmiddel) zorgt voor een mooie fijne nevel en de "benetting" of verdeling over de planten. Het residue van de shag op het filter kan worden verstrooid over de aarde waarin de planten staan. Nicotine is een natuurproduct en biologisch afbreekbaar.

4 reacties


Aanbevolen reacties

Hoi Martin in een topic heb ik ook wel eens aan gehaald dat je cola ook tegen bladluis kan gebruiken en dat is net iets minderschadelijk. Werkt niet voor de eitjes dus wel herhalen. Mischien een nieuw projectje bij het experimenteren.

Link naar reactie
Hoi Martin in een topic heb ik ook wel eens aan gehaald dat je cola ook tegen bladluis kan gebruiken en dat is net iets minderschadelijk. Werkt niet voor de eitjes dus wel herhalen. Mischien een nieuw projectje bij het experimenteren.

 

Ik heb tot nu toe nog geen bladluis gezien, dus ik kan het (nog) niet testen.

Ik heb wel ervaring met bloedluis (kippen) en hierdoor weet ik dat dit mengsel echt grandioos goed werkt.

 

Zover ik heb begrepen zijn er in het geheel geen schadelijke effecten, en hoewel spiritus en zeepsop heel eng over kunnen komen is dit echt zeer onschuldig (en zeker in de hoeveelheden die worden toegepast)

Of heb jij andere berichten vernomen?

 

Zodra ik bladluis tegenkom zal ik zeker eens gaan vergelijken tussen "mijn" middel, en jouw cola middel (moet het nog even opzoeken) en zal het resultaat posten op het forum

Link naar reactie

Wij gebruiken oud frituurvet tegen bloedluis, dat smeer je overdag op de stokken en in de kiertjes. De luizen komen vast te zitten, en kunnen niets meer.

Link naar reactie

Ik heb wel eens gehoord van die tabak-aftreksels hoor, en het schijnt te werken ook. Zo zijn er meer huismiddeltjes , net zo onschuldig, die echt goed werken. Prima !

 

Inderdaad ( daar heeft Stan gelijk in ) is het altijd bij dit soort middeltjes absoluut van belang dat je weet hebt van de cyclus van de luis. Eieren worden namelijk niet meegenomen in de bestrijding. En de luizen zijn ongelooflijk vruchtbaar.

 

Maar de tabak werkt ook ja ( zegt men , niet uit ervaring )

Link naar reactie
Gast
Voeg een reactie toe

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...